نکات مهم در تعمیر جاروبرقی فیلیپس

نکات مهم در تعمیر جاروبرقی فیلیپس

قبل از باز کردن جارو جهت تعمیر جاروبرقی فیلیپس ، دو شاخه ی سیم رابط را از پریز برق بیرون بیاورید تا خطر برق گرفتگی به وجود نیاید.

اهرم خار پلاستیکی نگهدارنده ی در مخزن جمع آوری زباله را ، به طرف بالا بکشید تا خار پلاستیکی از بدنه ی جارو برقی فیلیپس آزاد شود سپس در مخزن را از محل خود خارج کنید.

پس از باز کردن پیچ های اتصال قاب های پلاستیکی بدنه جاروبرقی ، به وسیله ی پیچ گوشتی مناسب ، خار پلاستیکی نگهدارنده ی قاب ها را آزاد کنید.

برای بیرون آوردن مارپیچ مربوط به پتانسیومتر کنترل سرعت موتور در جاروبرقی فیلیپس ، ابتدا سمت راست مارپیچ را به وسیله ی دم باریک از محل آن خارج کنید. سپس انتهای سمت چپ مارپیچ را در جهت فلش از پتانسیومتر بیرون بیاورید.

رابط میله ای روشن و خاموش کردن کلید اصلی جاروبرقی را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا قسمت های تخت میله در شیار قرار گیرد. سپس رابط میله ای را به طرف بالا بکشید تا از محل خود خارج شود.

هنگام باز کردن محفظه ی نگهدارنده ی موتور ، راه حل منطقی را ، که موارد آن در دستور کارهای مختلف آمده است ، به کار ببرید. انجام روش نادرست می تواند خسارت ساز شود.

برای جدا کردن مجموعه ی سیم جمع کن و برد الکترونیک کنترل سرعت جاروبرقی فیلیپس ، به وسیله ی پیچ گوشتی دو سوی مناسب ، خار پلاستیکی نگه دارنده ی سیم جمع کن را آزاد کنید.

پس از آزاد کردن خار پلاستیکی نگدارنده ی سیم جمع کن ، مجموعه ی سیم جمع کن و برد الکترونیک را به طور کشویی به طرف بالا بکشید تا از محفظه ی نگهدارنده ی موتور جدا شود.

برای باز کردن قاب های پلاستیکی نگدارنده ی موتور جاروبرقی ، به وسیله ی پیچ گوشتی دو سوی مناسب ، خار پلاستیکی نگهدارنده ی قاب ها را آزاد کنید.

سر سیم مربوط به سیم رابط موتور و برد الکترونیکی را با دم باریک بگیرید و از محل خود بیرون بیاورید.

برای بیرون آوردن موتور از محل خود ، موتور را با دست بگیرید و آن را به آرامی به طرف بالا حرکت دهید تا مجموعه ی موتور و لاستیک های لرزه گیر و نگهدارنده ی موتور از قاب جدا شود.

هنگام باز کردن پیچ نگهدارنده ی پروانه ی مکش هوا به محور موتور برای تعمیر جاروبرقی فیلیپس ، از ابزار مناسب استفاده کنید.

برای جلوگیری از مصدوم شدن دست توسط لبه های تیز پروانه ی مکنده ی هوا ، از دستمال پارچه ای چند لایه استفاده کنید.

هنگام نصب قاب پلاستیکی رویی دستگاه ، دقت کنید که شستی روشن و خاموش کردن کلید اصلی روی بازوی رابط میله ای روشن و خاموش کردن کلید اصلی قرار گیرد و بازوی رابط میله ای در محل خود باشد.

هنگام نصب قاب رویی جاروبرقی ، دقت کنید شستی سیم جمع کن روی رابط میله ای طوری قرار گیرد که با فشار روی شستی سیم جمع کن ، رابط میله ای اهرم ترمز سیم جمع کن نیرو اعمال کرده و ترمز سیم جمع کن را آزاد کند تا سیم جمع کن سیم رابط را جمع کند.

پس از تعمیر جاروبرقی فیلیپس و قبل از راه اندازی و آزمایش آن با ولتاژ 220 ولت ،کلید اصلی را در وضعیت روشن قرار دهید و به وسیله ی اهم متر و تغییر پتانسیومتر کترل سرعت مدار الکتریکی دستگاه را اندازه گیری کنید و پس از بررسی مقادیر اندازه گیری شده و حصول اطمینان از صحت مدار ، دستگاه را به برق شهر وصل کنید.

خدمات تعمیر جاروبرقی دیبا سرویس:

تعمیر جاروبرقی ال جی

تعمیر جاروبرقی سامسونگ

تعمیر جاروبرقی بوش

و سایر برندهای جاروبرقی

خواندن 12865 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.