سرویس موتور جاروبرقی ال جی

اکثر جاروبرقی های ایستاده ال جی برای مدت زمان استفاده طولانی معمول طراحی شده اند. ولی بعضی از آنها دارای عمر مفید بیشتری از بقیه می‌باشند. عمدتاً کیفیت موتور عامل تعیین کننده می‌باشد. اگر موتور جاروبرقی ال جی به طور غیر قابل انتظار از کار افتاد، سیم برق و یا فن و کلید روشن و خاموش را تست نمائید. در عین حال ممکن است که شما یک موتور معیوب داشته باشید.

به این شکل می‌توانید مطمئن شوید:

مرحله اول: اگر گمان می‌کنید که ممکن است موتور معیوب باشد اول برس های موتور را با تستر تداومی یا مولتی تستر امتحان کنید.

مرحله دوم: دسته موتور یا برش چرخنده را با دست بچرخانید. موتور می‌بایست تداوم خود را حفظ نماید. مرحله سوم: اگر اینطور نیست، برس‌ها را تعویض نمائید و یا جاروبرقی ال جی را به مرکز تعمیرات جاروبرقی ال جی ببرید یک دستگاه جدید در نظر بگیرید چنانکه موتور جدید هزینه بالائی دارد.

سرویس موتور جاروبرقی ال جی

چگونه یک جاروبرقی قوطی شکل ال جی را تعمیر کنیم؟

جاروبرقی قوطی دار ال جی یک سری مراحل تعمیراتی خود را دارا می‌باشد. به ترتیب ذیل:

سرویس کلید خاموش و روشن جاروبرقی ال جی: همانند کلید روشن و خاموش بر روی بیشتر وسائل خانگی ال جی، این کلید در جاروبرقی قوطی دار ال جی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. با در نظر گرفتن ساده بودن تعمیر جاروبرقی ال جی و هزینه پائین تعویض این قطعه، این کلید اولین قسمتی است که می‌بایست در زمان از کار افتادگی جاروبرقی ال جی تست گردد.

برای تست و تعویض کلید جاروبرقی ال جی:

مرحله اول: محفظه قوطی را باز و جدا نموده تا بتوانید به درون محفظه کلید دسترسی پیدا کنید.

مرحله دوم: از یک تستر تداوم و یا مولتی تستر استفاده کنید تا مطمئن شوید که مدار باز می‌باشد در زمانی که کلید در حالت خاموش است و همینطور که مدار بسته می‌باشد در زمانی که کلید در حالت روشن قرار دارد.

مرحله سوم: سیم‌ها و ترمینال‌ها را چک کنید تا مطمئن شوید که اتصالات سالم می‌باشند.

مرحله چهارم: اگر کلید به شکل سالم تست نمی شود آن را جدا نموده و تعویض کنید، بعضی از کلیدها به وسیله پیچ شدن در محفظه خود قرار گرفتند و بعضی دیگر به وسیله گیره و یا گیره های اصطکاکی. تعداد اندکی از کلیدها به وسیله پرچ کردن در جای خود قرار گرفته اند.

خواندن 6028 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.