سرویس جاروبرقی سامسونگ

سرویس موتور جاروبرقی سامسونگ

موتور جاروبرقی قوطی دار در اکثر مدل‌های جاروبرقی سامسونگ به سادگی قابل دسترسی می‌باشد. برای تست و تعویض برس های موتور:

مرحله اول: روکش بالای محفظه قوطی را باز نمائید و روکش موتور را جدا نمائید تا موتور دیده شود.

مرحله دوم: گیره های تستر تداومی و یا مولتی تستر را بر روی دو سیمی که از کلید روشن و خاموش به موتور وصل می‌شوند قرار دهید.

مرحله سوم: دسته موتور را با دست چند بار بچرخانید. موتور می‌بایست همانند مدار بسته با کمی مقاومت در آن تست گردد. اگر اهمتر (ohmmeter) نشانگر مقاومت نامحدود و یا هیچ گونه مقاومتی می‌باشد، احتمالاً موتور صدمه دیده است.

مرحله چهارم: برس های موتور را اگر قابل دسترسی می‌باشند به همین شکل تست نمائید. اگر لازم است برس‌ها را تعویض نمائید. برای تعمیرات دیگر موتور، وسیله را به مرکز تعمیرات جاروبرقی سامسونگ ببرید. اگر موتور نیاز به تعویض دارد، ارزش کل جاروبرقی سامسونگ را مشخص کرده و تعویض کامل دستگاه را در نظر بگیرید.

سرویس جاروبرقی سامسونگ

سرویس قرقره سیم جاروبرقی سامسونگ

قرقره سیم در جاروبرقی قوطی دار سامسونگ ابزاری است که صرفاً جمع کردن و جاسازی سیم را ساده می‌نماید. آن قسمت چیزی را تمیز نمی کند. قرقره سیم معمولاً در انتهای قسمت قوطی جارو قرار دارد. یک فنر داخلی فشار لازم را تولید می‌کند برای جمع کردن سیم در قرقره. قرقره سیم را به شکل دایره وار جمع می‌کند، بدین شکل که انتهای داخلی سیم هم به شکل دایره ای حرکت می‌کند. در عین حال، سیم می‌بایست به شکل الکتریکی به موتور اتصال داشته باشد. برای انجام این کار، سیم به یک اتصال چرخنده متصل شده که به آن بلوک انتقالی می‌گویند. آن یک رسانای الکتریکی دایره شکل می‌باشد که جریان را از انتهای درونی سیم به یک بلوک ثابت می‌رساند. اگر بلوک‌ها کثیف باشند و یا زنگ زده باشند، جریان را به موتور نمی رسانند.

برای جدا کردن و تمیز کردن و یا تعویض قرقره جاروبرقی سامسونگ:

مرحله اول: روکش بالائی محفظه قوطی را جدا نمائید. یک روکش پوششی دیگر از قرقره سیم محافظت می‌نماید و احتمالاً همینطور از موتور در محفظه جاروبرقی سامسونگ.

مرحله دوم: بسته به اینکه شما قرقره سیم را تمیز و یا تعویض می‌نماید، شما ممکن است نیاز داشته باشید تا آن را از محفظه خود خارج کنید. برای این کار، کلیپ‌ها و یا گیرنده‌ها که آن را در مکان خود نگه می‌دارد پیدا کنید و آن‌ها را باز کنید. اگر لازم است، دو سیمی را که از قرقره سیم به موتور اتصال دارند قطع نمائید. بعضی وقت ها، شما می‌توانید تنظیمات و تعمیرات را بدون قطع کردن سیم های موتور انجام دهید.

مرحله سوم: قرقره را از کثیفی پاک نمائید، سپس انتقال دهنده و بلوک ثابت را به وسیله دستمال نرم آغشته به الکل صنعتی پاک نمائید. اگر بلوک‌ها سوراخ شده اند می‌بایست به طور سطحی سمباده بخورند و با دستمال پاک گردند.

مرحله چهارم: اگر نیاز است فز را تنظیم نمائید و این واحد را دوباره جاسازی کنید و به ترتیب بالعکس، هر سیمی را که ممکن است قطع شده باشد را تعویض نمائید.

 

خدمات تعمیر جاروبرقی دیبا سرویس:

تعمیرات جاروبرقی ال جی

تعمیرات جاروبرقی بوش

و سایر برندهای جاروبرقی

خواندن 6019 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.